1886 Blend

1886 Blend

Tai istorinis mišinys, kuriuo mėgavosi dar karalienės Viktorijos laikų Londonas, kai Walter’is Whittard’as atidarė savo pirmąją arbatos parduotuvę 1886-siais. Šiam mišiniui ruošti panaudoti stipraus ir turtingo aromato Indonezijos Camellia assamica krūmo lapeliai. Whittard sumaišė natūralaus paruošimo lapelius su arbatos lapeliais, apdorotais CTC (crush, tear, curl) technika, kad gautų stiprų, sodrų ir kvapnų aromatą.

Autentiška CTC arbatžolių ruošimo technika pirmą kartą buvo panaudota, kad pagreitintų oksidacijos procesą, suintensyvintų gėrimo spalvą ir kvapą, ir taip užslopintų sūrstelėjusį Londono vandens skonį. Londoniečiai netruko pamėgti šį naują mišinį – stiprų ir sodrų.

Kaip teisingai paruošti arbatą

Vienam puodeliui arbatos (maždaug 200 ml vandens) paimti nubrauktą šaukštelį (apie 2 g) arbatžolių. Jas užplikinti verdančiu vandeniu ir palaikyti apie 3-5 min., priklausomai nuo pageidaujamo stiprumo. Visada naudokite tik šviežiai užvirintą vandenį. Pagardintas pienu, puodelis šios arbatos puikiai tiks pusryčiams.

Klausti dėl produktų asortimento ir kainų